Trio Gradoli - ‘Aimez-vous Brahms…?’
Trio Gradoli speelt drie prachtige werken van Johannes Brahms die zelden in een concert worden uitgevoerd.
Trio Gradoli - ‘Aimez-vous Brahms…?’
Ásdís Valdimarsdóttir – altviool
Mick Stirling – cello
Marcel Worms – piano
Een programma geheel gewijd aan de late kamermuziek van Johannes Brahms is zeldzaam.
Programma:
Johannes Brahms (1833 – 1897)
· Sonate voor altviool en piano in f kl.t. op.120 nr.1 (1894)
Allegro appassionato – Andante un poco Adagio – Allegretto grazioso – Vivace
· Sonate voor cello en piano in F gr.t. op.99 (1886)
Allegro vivace – Adagio affettuoso – Allegro passionato – Allegro molto
· Trio voor altviool, cello en piano op.114 (1891)
Allegro – Adagio – Andantino grazioso – Allegro
De componist had al verklaard geen nieuw werk meer te schrijven toen hij in 1891 betoverd werd door het spel van de klarinettist Richard Mühlfeld met drie kamermuziekwerken als resultaat. Van de stukken met klarinet maakte Brahms zelf een bewerking met altviool.
Een unieke kans om u onder te dompelen in het muzikale universum van Brahms in de herfst van zijn leven.
Musici
Asdís Valdimarsdóttir is afkomstig uit IJsland. Zij is hoofdvakdocent altviool aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag en speelde in verschillende buitenlandse strijkkwartetten waaronder het Chilingirian Quartet.
Mick Stirling komt uit Engeland. Hij is hoofdvakdocent cello aan het Amsterdams Conservatorium en is aanvoerder van de celli in het Radio Philharmonisch Orkest.
Marcel Worms studeerde aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam bij Hans Dercksen. Tevens volgde hij lessen bij de Russische pianist Youri Egorov en bij Alicia de Larrocha. Hij trad wereldwijd op, o.a. met zijn project New Blues for Piano.
Koop ticketsLocatie
Neem vast een kijkje
Ook interessant
op zaterdagavond 24 oktober 2026 varen wij de avondvaarten tijdens de "Nacht van de Nacht"!
Reserveer voor een groep aan boord van onze historische praam 'Grutte Pier'.
Nostalgie... op dit oergezellige schip eet je de lekkerste pannekoeken van Friesland!
Street artist Leon Keer bracht een ode aan de kunstenaar en schilderde in de kelder van zijn geboortehuis een…
101 Dalmatiërs - de Musical is een hartverwarmende musical over familie en trouw. Een jong stel vindt elkaar…
In A View From Nowhere stappen vier leden van de Vereniging Tegen Twijfel een golfbaan op. Ze willen…
De beste ABBA-tribute van Europa keert terug voor een onvergetelijke meezingshow!
The Tribute: Battle of the Bands finalist. Met special guest: Bildtstar
In een beeldrijke lezing vertelt Ad Fahner over de grootste middeleeuwse kerk van de stad, de Jacobijnerkerk.