Theater en Toneel
donderdag 04 februari

Wapens

In Wapens volg je Raya en Iris, een jong stel dat hun eerste kind verwacht. Raya werkt in de defensie-industrie. Wanneer ze ontdekt dat een wapen waaraan ze meewerkt gevaarlijker is dan haar bedrijf zegt, verandert alles. Met spel van Nadia Amin en Roos Eijmers en een nieuwe tekst van Nic Bruckman brengt deze voorstelling een inkijk in een wereld die vaak verborgen blijft.

Raya en Iris ontmoeten elkaar tijdens een ‘opschoondag’ met een vuilniszak in de hand. Ze raken aan de praat over Finse naamvallen en Cleopatra. Ze worden verliefd. Ze beginnen een gezin en bouwen samen aan een leven. Terwijl buiten hun huis de wereld steeds grimmiger wordt, dringen vragen over veiligheid, dreiging en verantwoordelijkheid ook opeens hun relatie binnen, nu Raya een baan aangeboden heeft gekregen in de defensiesector. Wat op het wereldtoneel abstract lijkt, neemt in hun leven steeds concretere vormen aan. Wat als de zoektocht naar veiligheid juist onder druk zet wat je het liefst wilt beschermen?

Nederland investeert miljarden in defensie, bouwt de eigen wapenindustrie verder uit en verkoopt wapens over de hele wereld. Tegelijkertijd worden we dagelijks geconfronteerd met oorlog, genocide en toenemende geopolitieke spanningen. De vraag wat veiligheid kost, is urgenter dan ooit.

In Wapens komt de grote geopolitieke werkelijkheid letterlijk de woonkamer binnen: een meeslepend en intiem verhaal, voortgestuwd door een onvoorspelbare muzikale aanwezigheid. Een gevoelige voorstelling over liefde, veiligheid en de prijs van bescherming.  

Firma Mes en Nic Bruckman Projecten verdiepten zich voor deze voorstelling in de Nederlandse defensie-industrie en internationale wapenhandel. De makers bezochten onder meer de grootste wapenbeurs van Europa en spraken met mensen die werkzaam zijn in en rond de wapenindustrie.

Met Theo d’Or-genomineerde Nadia Amin en Roos Eijmers, een nieuwe toneeltekst van Nic Bruckman, geregisseerd door Thomas Schoots.


 

Koop tickets
donderdag 4 februari 2027
20:30

Locatie

Ook interessant